Registruj se Traži FAQ - Često Postavljana Pitanja Lista članova Korisničke grupe Pristupi  
Odgovori na poruku Materinski dom!
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Materinski dom!
Blonde
Site Admin

Pridružio: 12 Jan 2008
Odgovoriti sa citatom
http://www.roditelj.com/forums/index.php?showtopic=43977

Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!

Materijal i oprema za kozmeticke salone____________________________________________________________
Predsednik NVO Kolevka
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora BlondePošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraMSN Messenger
bak
ForumskaTetka

Pridružio: 31 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
Blonde, svaka cast! Bilo bi dobro da se zene i ovde udruze i naprave neku slicnu akciju, stanje je tamo vise nego alarmantno.
Ja sam rekla i tamo, ne mogu da odem tamo, ali mogu da pomognem u logistickom smislu, ne sad, sad sam u uzasnom finansijskom stanji, ali od februara sam tu!

Mislim da ne mogu zene koje nisu logovane da procitaju, ako ne mogu, ja cu iskopirati.
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora bakPošalji privatnu poruku
bak
ForumskaTetka

Odgovoriti sa citatom
Ne moze da se procita, evo prvog posta iz teme

Preuzeto sa Roditelja, ako nesto nisam dobro uradila, Bloooonde, prepravi!
era
VIP 4umska Tetka

Pridružio: 06 Maj 2008
Odgovoriti sa citatom
Ja sam tamo odgovorila a i ovde cu. Ja sam za da se organizujemo i odnesemo ono sto uspemo da sakupimo.

Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora eraPošalji privatnu poruku
Blonde
Site Admin

Odgovoriti sa citatom
...

Poslednji izmenio Blonde dana Pet Jun 26, 2009 7:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!

Materijal i oprema za kozmeticke salone____________________________________________________________
Predsednik NVO Kolevka
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora BlondePošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraMSN Messenger
Blonde
Site Admin

Odgovoriti sa citatom
..

Poslednji izmenio Blonde dana Pet Jun 26, 2009 7:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Predsednik NVO Kolevka
era
VIP 4umska Tetka

Odgovoriti sa citatom
Blondi, ne znam kolko je nasih procitalo ovu temu. Mozda nije lose da ih na nekoj najposecenijoj pozoves da procitaju ovu temu, mozda na zenskom sterilitetu. Ja sam citala i na Roditelju i ukljuci cu se.

Takki
Moderator-4umaska tetka

Pridružio: 22 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
Ja sam trenutno ostala bez teksta, ali kad se saberem...

Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora TakkiPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zalosna_sova
VIP 4umska Tetka

Pridružio: 30 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
Evo ja procitah i nemam reci sta se tamo desava. Mislim svi mi znamo od prilike kako je po domovima i socijalnim ustanovama i prihvatilistima. Ne znam sta bih rekla, ocajna sam, besna kivna gnevna, svasta sam na celokupni sistem i na drzavu. Da ne lupam ni ne znam sta bih rekla, spremna sam da pomognem koliko mogu i sta mogu. Blonde nadam se si u kontaktu sa Kiki ili sa nekim pa prosledi ako nesto treba.

Bog nas nagradio nasim Bozidarom
Bozidar je dobio batu Bogija
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora zalosna_sovaPošalji privatnu poruku
Takki
Moderator-4umaska tetka

Pridružio: 22 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
Ja sam o tom Materisnkom Domu čitala u nekim novinama i gledala u nekoj emisiji na TV-u... Do sada je baš dosta garderobe i igračaka od nas otišlo u Zvečansku, ali uvek sve preuzmu na portirnici i da budem iskrena nikada nisam ni razmišljala o tome da se to ne daje i deci koja su sa svojim majkama u MD. Ja bih svakako učestvovala u akciji, već imam nešto spremljeno za Zvečansku i predaću to Blonde kad se budemo videle - dogovorićemo se već. Da budem iskrena bojim se da ne bih mogla ja da odem tamo jer ne bih mogla da se iskontrolišem, a ne verujem da bi one hrabre ženice imale bilo kakve koristi od jedne obične cmizdravice...

Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora TakkiPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
veki30
4umska Super Tetka

Pridružio: 03 Jun 2008
Odgovoriti sa citatom
takki to je jedan o razloga zasto ja ne bih isla na kafu, ali organizuju se da se uplacuju i donacije za MD
pa da neka od zenica ode sa njima npr u tempo i kupe hranu i potrepstine jer one npr voce dobijaju jednom u 2 nedelje
medjutim poenta ove akcije je i da pokusaju da nadju ovim zenama neki smestaj i posao jer one MD napustaju kad dete navrsi godinu dana
nisam citala da li je Blonde prenela i onu tugu za majku bliznakinja koja nema ni 17 godina, otac devojcica je umro a ona nakon decijeg 1-og rodjendana ide u dom za nezbrinutu decu jer je maloletna a deca u Zvecansku, da ih se odrekne zakonski ne moze do njihenih navrsenih 18 godina, a sta posle toga
U MD posete nisu dozvoljene vikendom, i ako je neko i zainteresovan za odlazak tamo bilo bi dobro da se prijavi pa organizovano ode da se one ne bi osecale
jadno i bedno, vec su dovoljno hrabre sto zele da zadrze svoju decu a nemaju gde
tuga, tuga
u novembru je na tom forumu organizovan i secret santa za decu u Drinki (dom za decu bez roditeljskog staranja od 3-18godina) a posto je bilo puno zenica deo paketa je isao i za materinski dom. Najveca tuga je sto smo dobili spisak kako bitrebao da izgleda paketic, a on je izgledao kao paket najnuznijih higijenskih potreba, sapun, sampon, pasta za zube...
kad sam viela spisak onoga sto im je najneophodnije nisam mogla danima da se smirim, u 21 veku nekog ce obradovati sapun, bem ti drzavu
Svaka dobra dusa koja ima mogucnosti moze da se ukljuci u akciju, ovo se planira na duge staze, a ne da bude privremeno
tako da i ako neko nije trenutno u mogucnosti moze da se ukljuci i kasnije
Za jedan deciji osmeh je sve vredno truda i sinoc kad su moje devojke otvarale paketice koje su dobile od moje firme i ujaka
ja sam htela da crknem, sto takvu radost nemaju sva deca ovog sveta, i pitala sam se da li nase firme recimo mogu da smanje
paketice nase dece na ustrb jedne igracke za drugu decu koja nece dobiti ni jednu

Pridružio: 25 Jul 2008
Odgovoriti sa citatom
Nažalost toga ima u svakom gradu i u svakoj instituciji tog tipa.Država digla ruke,a budže političari će samo da se slikaju kad se digne prašina.I treba da se digne glas i da se čuje za t eženice,ali na žalost to samo dođe i prođe,a one ostaju same i nezaštićene.Nadam se da će se naći neko trajno rešenje za njih.
Kako mi koji nismo iz Bg ,a nismo ni u mogućnosti da dođemo u BG možemo da pomognemo?Lično bih pomogla koliko mogu ali ...da li bi na primer mogli da uplatimo neka novčana sredstva na žr?
Ovo me vraća u prošlost kad sam radila (volontirala)za jednu dečiju NVO .Svaku sudbinu sam otplakala i teško preživljavala i znam šta je tuga i bespomoćnost.
Ljubih i ja sve tako malene sa njihovim hrabrim majkama. zaljubljena
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora Sanny-AllPošalji privatnu poruku
era
VIP 4umska Tetka

Odgovoriti sa citatom
Sanny,, Roditelj organizuje kratkotrajnu i dugotrajnu akciju. Sad za subotu se sakuplja ko koliko ima a posle ce otvoriti valjda i racun i traziti sponzore, tako da se onda mogu ukljuciti i oni koji nisu iz bgd. Postoje i timovi za svaki kraj Srbije.

Sanny-All
VIP 4umska Tetka

Pridružio: 25 Jul 2008
Odgovoriti sa citatom
Era,hvala na informacijama.Ja sam malo lenja da se pokrenem sama,ali kad me neko otkoči aktiviram se.POZZZ
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora Sanny-AllPošalji privatnu poruku
bibi
ForumskaTetkica

Pridružio: 29 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
svaka vam cast cure na pomoci, trebamo svi pomoci pa stvarno je strasno u kakvim uslovima zive
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora bibiPošalji privatnu poruku
Blonde
Site Admin

Odgovoriti sa citatom
Danas sam bila kod Miljkovica (Milo&Malo) da podignem stvari za moje momke pa smo ragovarali i na ovu temu. Vlasnik kaze da ce se rado odazvati akciji, napisala sam na roditelju pa cekam da mi se jave!
Cure, imate li vi neke stare garderobe za mame? nesto, bilo sta sto bi moglo da im pomogne? (hrana, sredstva za licnu higijenu...)

Predsednik NVO Kolevka
sevenMAJA
ForumskaTetka

Pridružio: 07 Nov 2008
Odgovoriti sa citatom
Blondi, zasto se sa ovim ne pokusa izaci u medije? Ne znam odavde kakve su TV kuce kod vas u Srbiji, ali kod nas ima cuvena ATV koja se odazove na pozive socijalno ugrozenih pa cesto snimi prilog koji emituju na dnevniku.
Koliko sam shvatila, ivanaxe sa Roditelja je novinar. Mozda da se vidi s' njom sta se moze.
Shvatam da im je bilo kakva pomoc dobrodosla, ali uslovi ovakvi kako su opisani, zahtijevaju mnogo ozbiljnija sredstva. Tu je potrebna i sanacija objekta.
Kako inace radim u skoli, znam da se u jednom polugodistu organizuju barem 2-3 akcije pod nazivom "Drustveno-koristan rad". Tada se prikuplja stosta, od novca do igracka, skolskog pribora i sl. Potrebno je kontaktirati Crveni krst, obaviti razgovor prilikom kojeg ce se traziti da isti potpisu da su dana tog i tog upoznati sa molbom (najbolje u pisanoj formi) za pomoc tim zenama.
Praticu sta se desava i sta eventualno mogu da uradim iz R. Srpske (ovih dana nisam u prilici zbog VTO)
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora sevenMAJAPošalji privatnu poruku
bak
ForumskaTetka

Odgovoriti sa citatom
Ne medije sada, procitajte na roditelju zasto, postoji opravdana bojazan da bi se stanje po te zenice jos vise pogorsalo, u smislu da bi im bilo uskraceno i to sto sad imaju. Za tako nesto je potrebna sira akcija, dugorocno planovi i projekti, ne valja uvek i ici pravo u celo.
agata27
VIP 4umska Tetka

Pridružio: 27 Apr 2008
Odgovoriti sa citatom
Uh,tuga jedna.
Sve stvarcice sto smo kupovali za Luna i Lanu odneli smo u Zvecansku i ostavili na portirnici. Nismo znali za situaciju u MD.Tj ,nisam znala ni da postoji takav dom u okviru Zvecanske.
Moja snaha koja je zatvorila sivaru ,ima decije garderobice i dogovarale smo se jos pre da to odesemo u neku od ustanova.Ona je dala predlog da to bude Institut gde Lana lezi,ali ja mislim da je ovde alarmantnija situacija.
Moramo im pomoci.
Sta predlazete? Hocemo li ovde da se organizujemo,preko roditelja ili pojedinacno?
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora agata27Pošalji privatnu poruku
era
VIP 4umska Tetka

Odgovoriti sa citatom
Agata, tesko je pojedinacno, posto oni tamo tesko pustaju posete, a kazu da ako ostavis na portirnici za Materinski dom, oni gotovo nista ne dobiju, nego se prvo sve podeli po domovima, pa onda sta ostane za vanbracnu decu. Ovi sa Roditelja su se dobro organizovali. Ja sam juce odnela pakete koje ce oni kao prvu pomoc nositi u sutra. A organizuju se i za neku siru akciju.

agata27
VIP 4umska Tetka

Pridružio: 27 Apr 2008
Odgovoriti sa citatom
Da,ali sam ja tek sinoc videla da su se oni juce popodne skupljali kos Akse na BB,sto je meni bas blizu i mogla sam se organizovati...
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora agata27Pošalji privatnu poruku
era
VIP 4umska Tetka

Odgovoriti sa citatom
Mislim da je za ovaj prvi put sve prikupljeno sto je i planirano, a bice jos puta posle NG

sevenMAJA
ForumskaTetka

Pridružio: 07 Nov 2008
Odgovoriti sa citatom
Planirala sam da u januaru, kad se ovo moje iscekivanje zavrsi, prikupim stogod za tu djecicu i majke, pa sve to ubaciti u paket i poslati nekoj od vas. Ako budem radila u sledecem polugodistu, mozda uspijem ubijediti upravu da se organizuje akcija na nivou skole. Vidjecu koliko ce imati sluha i koliko ce akcija biti opravdana obzirom da je u pitanju Srbija.

Citala sam koliko ste vec sada odradili i divno je, divno, divno, divno sto medju ljudima ima LJUDI.
Pogledaj profil korisnikaPronađi sve poruke autora sevenMAJAPošalji privatnu poruku
snex70
Moderator-Snex express

Pridružio: 29 Mar 2008
Odgovoriti sa citatom
Ja tek sad videh Crying or Very sad praticu ubuduce pa se odazivam akciji KISSS

VIP 4umska Tetka

Pridružio: 11 Nov 2008
Odgovoriti sa citatom
čitam vaše postove i stekla sam neku sliku ali link ne mogu da otvorim
može li mi neko reći koliko je stara ova tema ja sam tek sad pročitala šta na ovom pf piše Embarassed

Materinski dom!
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Sva vremena su GMT - 1 sat  
Strana 1 od 2  

Odgovori na poruku